Odkaz augusta 1968 pre mladých? Hlavne nezabudnite

Autor: Nová Generácia | 21.8.2015 o 13:22 | (upravené 21.8.2015 o 14:34) Karma článku: 4,91 | Prečítané:  863x

Dnes si pripomíname 47. výročie vpádu okupačných vojsk Varšavskej zmluvy do Československa. Nová Generácia si pripomína tento dátum a považuje ho za veľmi dôležitý.

História sa môže opakovať

Dnes však máme pocit, že mladí ľudia zabúdajú na 21. august a väčšina ani nevie, že sa niečo stalo. 

V stredu 21. augusta 1968 napadli varšavské vojská Československo pod velením Mosky, aby nastolili režim, ktorý zničil život budúcim generáciám. Alexander Dubček, ako výrazná postava Pražskej jari, vytvoril svoj Akčný plán, ktorý mal zmeniť socializmus a dať mu ľudskú tvár. Nepodarilo sa mu to. 

Nepáčilo sa to Moskve a našim „bratom“, ktorí ihneď zareagovali. Doba pred 47-mi rokmi je už veľmi dávno a súčasná generácia pomaly zabúda. To je hlavný odkaz augusta 1968. Aby sme postupne nezabudli. 

Ak zabudneme, história sa môže opakovať. Preto je potrebné stále o tomhovoriť, aj keď sa to zdá ako dookola hraná platňa. V súčasnosti, zažívame začínajúcu druhú studenú vojnu a je veľmi dôležité, aby sme si pamätali, čo sa stalo, keď sme sa pokúšali o zmenu. 

Sloboda nie je zadarmo

Dnešná propaganda Ruska pomocou štátnej televízie hrá film o tom, ako nás v roku 1968 oslobodili od pripravovaného puču pod velením Západu. 

Nepodľahnime propagande, ktorá vytvára dezinformácie, a preto apelujeme aj na mladých ľudí, aby sme nezabudli na tento dátum. 

Od augusta 1968 sa začali písať komunistické dejiny Slovenska, ktoré boli založené na moskovskom diktáte. V Novej Generácii veríme, že ideológia, ako komunizmus sa už nikdy nemôže vrátiť a sloboda je základ pre zdravé rozvýjanie spoločnosti. 

Komunisti nám slobodu vzali a zneužili vo svoj prospech. Dnešný výsledok našej spoločnosti je pozostatkom komunistického dedičstva. 

Veríme, že mladí, vzdelaní ľudia sú budúcnosťou tejto krajiny. Musíme prebrať zodpovednosť a chrániť tak dôležitú hodnotu, ako je sloboda. Ako spieva Karel Kryl, nikdy nezabudneme! 

Nová Generácia

www.novageneracia.sk

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Čo chcú z Bratislavy urobiť kandidáti na župana

Ako vidia kandidáti Bratislavský samosprávny kraj dnes a kam by mal smerovať? Sledujte diskusiu SME Naživo.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Café Európa: Európa po nemeckých voľbách

Aký dopad budú mať voľby v Nemecku na Európu i Slovensko? Sledujte diskusiu naživo.


Už ste čítali?