Fico diskutuje sám. Naše diskusie v televízii sú neobjektívne

Autor: Nová Generácia | 16.7.2015 o 19:14 | (upravené 16.7.2015 o 19:39) Karma článku: 9,35 | Prečítané:  1687x

Nová Generácia analyzovala za posledný rok verejné slovenské diskusie v médiách. Zistili sme, že diskusie sú nevyvážené a neobjektívne. Podávame sťažnosť na Rade pre vysielanie a  restransmisiu. 

Robert Fico si vyberá do diskusie vlastných oponentov

Už dlhšiu dobu si myslíme, že diskusie v slovenských médiách sú nevyvážené a neobjektívne. Dávajú priestor len určitým politickým subjektom a jednotlivcom, ktorí si často vyberajú svojich oponentov do diskusie sami.

Pekným príkladom je náš premiér Robert Fico, ktorý sa v relácii O 5 minút 12 (RTVS) zúčastnil disksuie len s Bélom Bugárom alebo Jánom Figeľom. S nikým iným Fico za posledný rok v tejto relácii nediskutoval.

TA3 značne preferuje SNS

Ďalším znepokojivým faktom sú Sobotné dialógy na Rádiu Slovensko. V tejto relácii sa premiér Fico objavil 13-krát a z toho sám diskutoval 11-krát, bez žiadneho oponenta. Pri analýze slovenských diskusii sme zistili aj značnú neobjektivitu televízie TA3, ktorá preferuje neparlamentnú stranu SNS.

V relácii V politike sa objavila 11-krát a Robert Fico dvakrát diskutoval sám. V relácii V politike sme dokonca mohli vidieť, ako diskutovali dvaja vládni ministri spolu, čo popiera základné princípy vyváženej a objektívnej diskusie.

Podávame sťažnosť na Radu pre vysielanie a retransmisiu

Nová Generácia vyjadruje znepokojenie nad situáciou a podáva sťažnosť na Radu pre vysielanie a retransmisiu. Myslíme si, že politické diskusie by mali byť vyvážené a objektívne, so značným zastúpením dvoch a viac rozličných názorov. Nie je prípustné, aby bol do diskusie pozvaný len jeden politik s jeho názorom a so žiadnym oponentom. O reakcii Rady pre vysielanie vás budeme informovať. 

Viac infomrácií si môžeme prečítať aj TU 

Nová Generácia

www.novageneracia.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Najskôr partneri, potom nepriatelia na život a na smrť. Príbeh Sýkorovej vraždy

Zlikvidovať mafiána Miroslava Sýkoru mala podľa kľúčového svedka záujem aj Slovenská informačná služba.


Už ste čítali?