Svet proti terorizmu

Autor: Nová Generácia | 12.1.2015 o 11:31 | Karma článku: 3,88 | Prečítané:  570x

7.1.2015 a názov francúszkeho satirického týždenníka Charlie Hebdo sa nám už navždy zapíšu do pamäte. Po teroristických útokoch v USA, ale aj v Madride, či Londýne, v západnom svete opäť naplno ožila atmosféra strachu z radikálnych teroristických skupín. 

O život prišlo 17 nevinných ľudí, viacerí z nich významní novinári, ktorí svojou žurnalistickou prácou pevne obhajovali piliere našej demokracie. Sloboda slova je esenciou demokracie a práve proti nej boli namierené zbrane.

Tento raz sa terčom stalo Francúszko, krajina Veľkej Francúszkej Revolúcie, osvietenstva, ktorá už v 18. storočí prichádzala s ideami rovnosti, bratstva a slobody, ktoré sa rozšírili do celej Európy.

Tieto útoky jasne poukazujú na neustále prítomné nebezpečnstvo terorizmu a to aj priamo na území Európskej Únie. Je to jedno z najväčších nebezpečenstiev a zároveň výziev dnešných čias.

Každý zmarený ľudský život je nenahraditeľný a preto je potrebné akékoľvek formy extrémizmu, násilia, či náboženského fanatizmu razantne odsúdiť a bojovať proti nim.

Novinári a karikaturisti z redakcie Charlie Hebdo sú hrdinami, ktorí ukazujú, že aj dnes sa v Európe za naše hodnoty platí ľudskými životmi. Možno si to po uplynutí 25 rokov od našej Nežnej Revolúcie až tak neuvedomujeme.

Na celej tejto udalosti sa napriek trpkosti a smútku, ktoré ju sprevádzajú dajú nájsť pozitíva.
V Paríži, ale aj iných európskych mestách, dnes vyšli masy ľudí do ulíc aby demonštrovali, že za našimi hodnotami si pevne stojíme a žiadni extrémisti nám ich nevezmú. Spojili sa lídri viacerých svetových náboženstiev, nezmieriteľní politici, ľudia žijúci v Európe. Sme svedkami historických momentov.

V boji proti terorizmu je dôležité ukázať, že sa nebojíme a sme jednotní. Práve túto jednotu  sa podarilo dokázať v uliciach európskych miest. Verme, že sa to pretaví aj do ďalšej zahraničnej spolupráce v boji proti všetkým, ktorí ohrozujú našu slobodu a ďalšie dôležité hodnoty, na ktorých západný svet stojí.

                                   #jesuischarlie

Peter Kakaščík, člen Novej Generácie

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Krajina, ktorá neexistuje, ale funguje. Vitajte v Náhornom Karabachu

Nad arménskou krajinou pri Náhornom Karabachu vedie supermoderná lanovka. A z nej vidíme aj kus histórie.

DOMOV

Kotlebov neúspešný kandidát si našiel cestu do parlamentu

Anton Čulen bude poslaneckým asistentom Natálie Grausovej.

KOMENTÁRE

Môže sa zo Slovenska stať slabý kus stáda pre Putina?

Slovensko neutečie pred nevyhnutnosťou viac investovať do armády.


Už ste čítali?