Svet proti terorizmu

Autor: Nová Generácia | 12.1.2015 o 11:31 | Karma článku: 3,88 | Prečítané:  580x

7.1.2015 a názov francúszkeho satirického týždenníka Charlie Hebdo sa nám už navždy zapíšu do pamäte. Po teroristických útokoch v USA, ale aj v Madride, či Londýne, v západnom svete opäť naplno ožila atmosféra strachu z radikálnych teroristických skupín. 

O život prišlo 17 nevinných ľudí, viacerí z nich významní novinári, ktorí svojou žurnalistickou prácou pevne obhajovali piliere našej demokracie. Sloboda slova je esenciou demokracie a práve proti nej boli namierené zbrane.

Tento raz sa terčom stalo Francúszko, krajina Veľkej Francúszkej Revolúcie, osvietenstva, ktorá už v 18. storočí prichádzala s ideami rovnosti, bratstva a slobody, ktoré sa rozšírili do celej Európy.

Tieto útoky jasne poukazujú na neustále prítomné nebezpečnstvo terorizmu a to aj priamo na území Európskej Únie. Je to jedno z najväčších nebezpečenstiev a zároveň výziev dnešných čias.

Každý zmarený ľudský život je nenahraditeľný a preto je potrebné akékoľvek formy extrémizmu, násilia, či náboženského fanatizmu razantne odsúdiť a bojovať proti nim.

Novinári a karikaturisti z redakcie Charlie Hebdo sú hrdinami, ktorí ukazujú, že aj dnes sa v Európe za naše hodnoty platí ľudskými životmi. Možno si to po uplynutí 25 rokov od našej Nežnej Revolúcie až tak neuvedomujeme.

Na celej tejto udalosti sa napriek trpkosti a smútku, ktoré ju sprevádzajú dajú nájsť pozitíva.
V Paríži, ale aj iných európskych mestách, dnes vyšli masy ľudí do ulíc aby demonštrovali, že za našimi hodnotami si pevne stojíme a žiadni extrémisti nám ich nevezmú. Spojili sa lídri viacerých svetových náboženstiev, nezmieriteľní politici, ľudia žijúci v Európe. Sme svedkami historických momentov.

V boji proti terorizmu je dôležité ukázať, že sa nebojíme a sme jednotní. Práve túto jednotu  sa podarilo dokázať v uliciach európskych miest. Verme, že sa to pretaví aj do ďalšej zahraničnej spolupráce v boji proti všetkým, ktorí ohrozujú našu slobodu a ďalšie dôležité hodnoty, na ktorých západný svet stojí.

                                   #jesuischarlie

Peter Kakaščík, člen Novej Generácie

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Čo chcú z Bratislavy urobiť kandidáti na župana

Ako vidia kandidáti Bratislavský samosprávny kraj dnes a kam by mal smerovať? Sledujte diskusiu SME Naživo.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Café Európa: Európa po nemeckých voľbách

Aký dopad budú mať voľby v Nemecku na Európu i Slovensko? Sledujte diskusiu naživo.


Už ste čítali?