O tom, ako Paľo Frešo ukradol SDKÚ a chcel aj Novú Generáciu.

Autor: Nová Generácia | 7.10.2014 o 17:10 | (upravené 7.10.2014 o 20:04) Karma článku: 8,78 | Prečítané:  2640x

V hlavnom mestečku malého, ale hrdého štátu býval aj známy Paľo Frešo. Medzi kamarátmi sa vystatoval, aký má pekný a veľký župan. V meste ho každý poznal. Raz za 4 roky si dokonca prešiel celý kraj. Údajne, aby zistil, ako sa darí jeho susedom a s čím potrebujú pomôcť.

I.Kapitola: Líder, ktorému všetci ušli

Časom si ale uvedomil, že mu je mestečko malé a chcel by pôsobiť v celom štáte. A tak svojim kamarátom nasľuboval čo sa dalo, a verte mi, že aj to, čo sa nedalo, aby si ho vybrali spomedzi seba za šéfa. Za rekordne krátky čas si však pohneval 160 z 200 všetkých kamarátov. Opustili ho dokonca aj jeho traja najbližší. (http://www.webnoviny.sk/slovensko/clanok/871641-freso-ostava-sefom-sdku-podpredsedovia-sa-vzdali-funkcii/) Nikto s ním už nechcel robiť, tak si radšej SDKÚ ukradol a pohľadal nových kamarátov.

Podobný osud malo stretnúť aj združenie mladých, ktorí sa volali Nová Generácia. Mladí ešte predtým, ako chceli Frešovi kamaráti Paľa odvolať, upozorňovali, že ak sa nič nezmení odídu a Paľovo spoločenstvo sa rozsype (http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/329208-sdku-ma-podla-mladeznikov-poslednu-sancu-na-zachranu/). Vtedy asi Paľa poriadne nahnevali.

II.Kapitola: Bratstvo sa rozpadlo

Mladí svoj sľub dodržali a zvolali si právoplatný kongres v malebnej obci na východe tohto hrdého štátu. Paľo, aby si bol istý, že všetko prebehne ako má, prišiel na tento kongres aj so zamestnancami, ktorých skrýval v tom jeho veľkom župane. Tvrdil, že sú to mladí členovia z Novej Generácie. Čuduj sa svete, ale naozaj ich nikto nepoznal. A tak dal predseda Novej Generácie Tomáš Smutný hlasovať o tom, či Nová Generácia s ním má prestať spolupracovať. Zároveň, aby sa predišlo právnym nezrovnalostiam, si predtým mladí dobre prezreli stanovy SDKÚ (http://www.sdku-ds.sk/content/stanovy-sdku-ds), v ktorých nie je ani najmenšia zmienka o nejakej konkrétnej Novej Generácii. Preto sa Tomáš Smutný rozhodol nechať hlasovať o zmene štatútu Novej Generácie (http://www.novageneracia.sk/statut-ng/ pozn. uvádzame štatút pred zmenou) a o vyškrtnutí všetkých zmienok o SDKÚ. Až 80% mladých odhlasovalo odlúčenie od SDKÚ a koniec spolupráce s týmto Paľovým spoločenstvom.

III.Kapitola: Frešo s cigaretkou v ruke

V tom sa ale Paľo nahneval a vystrelil z rokovacej miestnosti aj so svojimi kamarátmi, v počte asi 5 kusov a rozhodol sa ukradnúť Novú Generáciu. Všetko samozrejme v rozpore so stanovami a všetkými dobrými mravmi. Paľo sa v tej chvíli rozhodol bojovať s mladými a presvedčiť širokú verejnosť o tom, že mu mladí vlastne neodišli. V malebnej dedinke na východe republiky, možno niekde na chodbe, možno niekde na terase s cigaretkou v ruke si zvolil nové neprávoplatné predsedníctvo.

Výhodou Novej Generácie však bolo, že týmto skutkom ju ešte viac spojil a motivoval k práci. A takto nám chcel Paľo Frešo ukradnúť Novú Generáciu, rovnako ako SDKÚ. No my sme sa nedali!

IV.Kapitola: Zazvonil zvonec a s Frešom príde koniec

Dosť bolo ale rozprávok. Toto je krutá realita, ktorá sa odohrala 5. októbra 2014 na Východnom Slovensku. Práve vtedy sa nám potvrdilo, že odlúčenie od Pavla Freša bolo rozumné. Že slovenská politika nie je rozprávka sme už zistili. Preto by bolo namieste do nej priniesť česť, pokoru a záujem o Slovensko a nie o svoje funkcie. Predseda NG Tomáš Smutný sa vzdal svojho miesta v Prezídiu SDKÚ a miesta na kandidátke tejto strany. Chce s Novou Generáciou a mladými ľuďmi pracovať pre Slovensko. Nová Generácia je len jedna a ak Vás zaujíma, čo chce urobiť po vystúpení z SDKÚ, prečítajte si: http://www.novageneracia.sk/929/ 

Ďakujeme za dôveru.

Tomáš Smutný
Predseda Novej Generácie

Ak sa Vám článok páčil, tak zaň môžete zahlasovať aj na Vybrali.sme

PS: všetky zápisnice sú odložené v kancelárii Novej Generácie kedykoľvek a komukoľvek k nahliadnutiu.
PS2: všetky osoby v tomto príbehu sú vymyslené a podobnosť určite čisto náhodná :)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Predvolebná diskusia SME: Ako vidia Bratislavu Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý

Kam by mal Bratislavský samosprávny kraj smerovať? Sledujte SME Naživo.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Café Európa: Európa po nemeckých voľbách

Aký dopad budú mať voľby v Nemecku na Európu i Slovensko? Sledujte diskusiu naživo.


Už ste čítali?