Zabudnite na ľud, tu vládne Putin. Skončil Majdan, nech žije Krym!

Autor: Nová Generácia | 10.3.2014 o 20:25 | (upravené 10.3.2014 o 21:19) Karma článku: 5,16 | Prečítané:  804x

Naozaj každý z nás s napätím sleduje každý krok veľmocí pri rokovaniach o kríze na Ukrajine. Lenže to už nie je kríza Ukrajiny. Už roky tak blízko pri našich hraniciach nehrozil ozbrojený konflikt. A tento konflikt nás môže stáť veľmi veľa. Pretože kto si myslí, že sa nás prípadná vojna na Kryme nijako nedotkne alebo že je malá šanca na to aby vôbec vznikla, nepozná Ukrajincov ani Rusov. Títo ľudia sú hrdí na svoju históriu a na svoj národ. Ukrajinec je človek hrdý, tvrdý a neoblomný vo svojom postoji k vlasti. A verte, ak to bude potrebné oni bojovať budú!

Presne takýto postoj, žiaľ zastáva aj naša vláda. Vlažné vyjadrenia o plyne a rope. Ale žiadne vyjadrenie o ľuďoch na Ukrajine.

Mám taký pocit, akoby politici opäť zabudli o čo Ukrajincom, ktorí v mrazoch bojovali za svoju krajinu a položili za ňu život, išlo. Zabudli na to, že to nie politici ale národ položil Janukoviča na lopatky. Ľudia bojovali za slobodu od Rusov. Presnejšie, bojovali za odtrhnutie od Putina. Bojovali za lepšiu vymožiteľnosť práva, bojovali proti korupcii na každom jednom úrade v krajine a za možnosti slobodne cestovať po svete.

Ten im na oplátku za ich slobodné rozhodnutie a odhodlanosť poslal na Krym svojich vojakov. Sám sa teraz usvedčil z toho, že nedovolí nikomu ani cudziemu národu aby mu bral to, čo je akoby jeho. V priamom prenose manipuluje svet a robí si z celého sveta ,,dobrý deň“. Asi len Rus, do ktorého celý život hustia, že to čo povie ich najvyšší je pravda uverí jeho manipulácii. Kto z Európy mu uverí, že na Kryme je len domobrana a nie jeho vojaci? Kto z nás mu vôbec uverí, že domobrana má takú výzbroj a ruské vojenské autá? Asi nikto. V celom tomto konflikte je isté asi len to, že Putin spravil chybu. Že zmanipuloval spolu s Janukovičom ľudí, aby verili, že práve Putin im dá lepší život. Odhliadnuc od známych historických faktov z tejto oblasti je nesporný fakt, že Janukovič , jeho synovia a tí čo ich podporovali a okrádali vlastný národ, celý čas využívali propagandu proti západu. Inak sa nedá vysvetliť to, že jeden národ je takto rozdelený. Poznám Ukrajincov a preto viem, že nie je u nich v žiadnom prípade normálne aby na svojich vraveli, že sú fašisti!

Nová Generácia SDKÚ-DS celý čas podporovala nie politikov ale občanov. Podporili sme ich pred ambasádov v Bratislave, konzuláte v Prešove ale aj zbierkou teplého oblečenia, ktoré sme poslali ľuďom na Majdan. V tomto postoji, kde sme jasne odsúdili Putina a jeho postoj, by sme mali pokračovať. Nedajme sa strhnúť politikmi, ktorí preferujú silové riešenia. Európska únia, žiaľ v tejto otázke zaspala. Neboli pripravení na takýto scenár. Putin bol. Je to nesporné a všetko nasvedčuje tomu, že to plánovali s Janukovičom už dlho. Nesmieme nikdy zabudnúť na hrdinstvo, ktoré ukázali celému svetu. Spolupatričnosť a odhodlanosť položiť život za svoje presvedčenie. Od nich by sme sa všetci mali tomuto priučiť.

Politici na Majdane urobili tiež chyby. Ale mali by teraz jasne ukázať, že sú iní ako Janukovič a jeho príživníci. Nemali by zabudnúť na obete, ktoré Majdan priniesol. Pretože dopadnú ako on. Sila národa na Ukrajine je silnejšia ako Putin alebo úder Klička v boxérskom ringu. To isté platí o ľuďoch na Kryme. Možno je chybou aj to, že nikto z nich ešte na Kryme osobne nebol. Lídri by mali byť viac na Ukrajine ako v Bruseli, keď nechcú vojská aj v Kyjeve. V každom prípade, poznám členov Novej Generácie a ak bude potrebné opäť pomôžeme vrámci našich možností ľuďom, ktorí nám vďaka svojej odvahe ostali v našich srdciach.

Peter Kaščák,

podpredseda Novej Generácie

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Čo chcú z Bratislavy urobiť kandidáti na župana

Ako vidia kandidáti Bratislavský samosprávny kraj dnes a kam by mal smerovať? Sledujte diskusiu SME Naživo.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Café Európa: Európa po nemeckých voľbách

Aký dopad budú mať voľby v Nemecku na Európu i Slovensko? Sledujte diskusiu naživo.


Už ste čítali?