Slovenské národné povstanie a jeho odkaz pre dnešné dni

Autor: Nová Generácia | 29.8.2013 o 13:15 | (upravené 17.11.2013 o 11:24) Karma článku: 6,04 | Prečítané:  488x

Deň, kedy sa Slováci postavili na ozbrojený odpor proti nacistickému zlu bez pochyby patrí medzi najvýznamnejšie míľniky našej histórie. Pripravenie a zrealizovanie Slovenského národného povstania dokázalo, že Slováci túžili po slobode a demokracii a neváhali v tomto boji za ne položiť aj život. Tento krok potvrdzoval, že slovenský národ bol sebavedomý a túžiaci po mieri v demokracii. Nebol len bábkou v rukách nacistov, ako si to Tretia ríša predstavovala.

Zrealizovaniu SNP predchádzalo podpísanie Vianočnej dohody, ktorá formuje ilegálnu Slovenskú národnú radu, ktorej úlohou bolo viesť odboj. Je veľmi dôležité každoročne si pripomínať tieto míľniky slovenskej histórie. Nesmieme zabúdať brať si príklad z podobných pozitívnych momentov. To všetko platí práve v súčasnej dobe plnej neistoty a obáv. SNP bolo jedinečným a jedným z najväčších ozbrojených povstavní v Európe a pri jeho organizácii dokázali spojiť sily všetky demokratické sily na Slovensku, zľava, aj sprava politckého spektra.

V súčasnosti nás priamo neohrozuje vojenský konflikt, ani nebezpečný diktátor. Ale v neistej dobe sú všetci občania ohrození rastúcou nezamestnanosťou a zhoršujúcou sa životnou úrovňou. Podnikateľské prostredie, ktoré je prirodzeným tvorcom pracovných miest je na tom stále horšie a pár skupín sa snaží sprivatizovať si spravodlivosť len pre seba. Práve v týchto časoch by sme sa mali poučiť zo schopnosti našich otcov a starých otcov spojiť sa v snahe o zabezpečenie lepšej budúcnosti pre naše rodiny a naše deti.

Nová Generácia nie je len mládežníckym politickým združením. Sme partia mladých ľudí, ktorým záleží v akej krajine budú zakladať svoje rodiny a vychovávať svoje deti.

Preto nezabúdajme na odkaz SNP - byť statočný a nebáť sa; spojiť sa v snahe o lepšiu budúcnosť pre nás, pre Slovensko.

 

Tomáš Smutný

Predseda NG

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Najskôr partneri, potom nepriatelia na život a na smrť. Príbeh Sýkorovej vraždy

Zlikvidovať mafiána Miroslava Sýkoru mala podľa kľúčového svedka záujem aj Slovenská informačná služba.


Už ste čítali?