Fico diskutuje sám. Naše diskusie v televízii sú neobjektívne

Autor: Nová Generácia | 16.7.2015 o 19:14 | (upravené 16.7.2015 o 19:39) Karma článku: 9,35 | Prečítané:  1674x

Nová Generácia analyzovala za posledný rok verejné slovenské diskusie v médiách. Zistili sme, že diskusie sú nevyvážené a neobjektívne. Podávame sťažnosť na Rade pre vysielanie a  restransmisiu. 

Robert Fico si vyberá do diskusie vlastných oponentov

Už dlhšiu dobu si myslíme, že diskusie v slovenských médiách sú nevyvážené a neobjektívne. Dávajú priestor len určitým politickým subjektom a jednotlivcom, ktorí si často vyberajú svojich oponentov do diskusie sami.

Pekným príkladom je náš premiér Robert Fico, ktorý sa v relácii O 5 minút 12 (RTVS) zúčastnil disksuie len s Bélom Bugárom alebo Jánom Figeľom. S nikým iným Fico za posledný rok v tejto relácii nediskutoval.

TA3 značne preferuje SNS

Ďalším znepokojivým faktom sú Sobotné dialógy na Rádiu Slovensko. V tejto relácii sa premiér Fico objavil 13-krát a z toho sám diskutoval 11-krát, bez žiadneho oponenta. Pri analýze slovenských diskusii sme zistili aj značnú neobjektivitu televízie TA3, ktorá preferuje neparlamentnú stranu SNS.

V relácii V politike sa objavila 11-krát a Robert Fico dvakrát diskutoval sám. V relácii V politike sme dokonca mohli vidieť, ako diskutovali dvaja vládni ministri spolu, čo popiera základné princípy vyváženej a objektívnej diskusie.

Podávame sťažnosť na Radu pre vysielanie a retransmisiu

Nová Generácia vyjadruje znepokojenie nad situáciou a podáva sťažnosť na Radu pre vysielanie a retransmisiu. Myslíme si, že politické diskusie by mali byť vyvážené a objektívne, so značným zastúpením dvoch a viac rozličných názorov. Nie je prípustné, aby bol do diskusie pozvaný len jeden politik s jeho názorom a so žiadnym oponentom. O reakcii Rady pre vysielanie vás budeme informovať. 

Viac infomrácií si môžeme prečítať aj TU 

Nová Generácia

www.novageneracia.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Dnes je symbolom strednej Európy plot

Havlíček a ďalší cestovali do Ruska a konštatovali, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, jazyk je podobný, ale režim je úplne iný.

TECH

Ako vznikli čísla? Počítať nám pomáha nula

Keď začali mať ľudia viac vecí na počítanie, už im nestačili čiarky na stenách.

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia až o 330 percent viac.


Už ste čítali?