Aj vy môžete pomôcť Ukrajine

Autor: Nová Generácia | 1.2.2014 o 17:00 | (upravené 1.2.2014 o 17:05) Karma článku: 6,82 | Prečítané:  463x

Minulý piatok Nová Generácia úspešne zorganizovala tichú spomienku za obete ukrajinských nepokojov a zároveň vyjadrila nesúhlas s postupom vlády a polície. Akcia mala veľkú odozvu. Avšak len zapálením sviečky by to skončiť nemalo. A ani neskončí.

Event na Facebooku bol vytvorený narýchlo, len deň pred konaním samotnej akcie. Avšak aj za ten krátky čas sa podarilo zdieľať ho medzi stovky bežných ľudí, ktorí možno Novú Generáciu ani nepoznajú. Pred ambasádou boli okrem nás NGčkárov aj študenti, mladé rodiny, politici a dokonca Ukrajinci žijúci na Slovensku.

Združenie mládeže európskej ľudovej strany (YEPP) komunikuje na sociálnych sieťach kampaň #DoSomething, v rámci ktorej nabáda európskych lídrov, aby prešli od slov k činom a zasiahli v otázke ukrajinských nepokojov. My v Novej Generácii vnímame dianie na Ukrajine s veľkým nepokojom. Na našej východnej hranici sa predsa odohráva náročný a krutý boj za slobodu! Preto sme sa aj my rozhodli 'urobiť niečo'. Aspoň niečo, čo je v našich silách.

Nová Generácia preto organizuje zbierku teplého oblečenia pre našich mladých ukrajinských priateľov, ktorí aj v týchto chvíľach stoja v mrazoch na barikádach. Chceme vás preto vyzvať, poprosiť, ak máte čiapky, šály, rukavice, teplé ponožky alebo možno sveter, ktorý už nepotrebujete, doneste ich vo štvrtok 6. februára medzi 10:00 a 18:00 hod. na Rybné námestie v Bratislave, kde ich naši členovia preberú a po skompletizovani pošlú našej partnerskej organizácii na Ukrajinu.

Prosíme, aby nepotrebné kusy oblečenia boli čisté a zabalené v sáčku alebo v igelitke.

Vopred ďakujeme za vašu pomoc a už teraz sa tešíme na spoločné stretnutie vo štvrtok 6. februára medzi 10:00 a 18:00.

Viac aktuálnych informácií nájdete na FB Evente Novej Generácie.

 

Juraj Výboch,

predseda NG v Bratislavskom kraji

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Dnes je symbolom strednej Európy plot

Havlíček a ďalší cestovali do Ruska a konštatovali, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, jazyk je podobný, ale režim je úplne iný.

TECH

Ako vznikli čísla? Počítať nám pomáha nula

Keď začali mať ľudia viac vecí na počítanie, už im nestačili čiarky na stenách.

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia až o 330 percent viac.


Už ste čítali?