Máme dôvod vážiť si ústavu?

Autor: Nová Generácia | 1.9.2013 o 10:54 | Karma článku: 9,07 | Prečítané:  493x

Dnes oslavujeme dvadsiate prvé výročie našej ústavy. Každý rok prvého septembra si radi pripomíname tento významný deň, pretože ústava je základným zákonom štátu. Ústava Slovenskej republiky, ktorá bola prijatá 1. septembra 1992 pripravila cestu pri budovaní nových štátov tvoriacich federáciu.

V súčastnosti - 21 rokov po prijatí ústavy a následnom rozdelení federácie prenechajme otázky o vhodnosti alebo správnosti tohto kroku na politických filozofov. Rovnako fakt kto prijal túto ústavu nie je sám o sebe „dobrý", ani „zlý". Jednoducho ho treba rešpektovať.

Čím sa však v dnešnej dobe rozhodne treba zaoberať, je otázka funkčnosti ústavy a hlavne zákonov, ktoré na nej stoja. Dnešný deň, a aj samotnú ústavu si treba vážiť a pripomínať. Avšak na to, aby sme si mohli vážiť našu ústavu ešte viac je potrebné vytvoriť podmienky.

Nečinnosť prezidenta a jeho ľubovôľa pri výkone svojich povinností alebo zvolenie si spolužiaka za „vlastného" generálneho prokurátora alebo otázka či je spravodlivosť na Slovensku pre všetkých alebo len pre vyvolených rozhodne veľa príležitostí na ctenie ústavy a právneho systému neponúka.

Ak aj vás vyrušujú tieto a ďalšie podobné kauzy, príďte o nich podiskutovať s našimi poslancami Národnej rady Slovenskej republiky na Deň otvorených dverí NR SR. Radi vás privítame v parlamente v našich priestoroch.

Jana Michaleková

Generálna sekretárka NG

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Dnes je symbolom strednej Európy plot

Havlíček a ďalší cestovali do Ruska a konštatovali, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, jazyk je podobný, ale režim je úplne iný.

TECH

Ako vznikli čísla? Počítať nám pomáha nula

Keď začali mať ľudia viac vecí na počítanie, už im nestačili čiarky na stenách.

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia až o 330 percent viac.


Už ste čítali?